Strona główna. O blogu

Wiecie, że Polska jest trzecim krajem na świecie (za USA i Japonią) a pierwszym w Europie pod względem liczby operatorów z uprawnieniami? Albo że sam rynek szkoleń w Polsce jest wart prawie 14 mln zł?

Zapraszam na bloga w całości poświęconego bezzałogowym statkom powietrznym – czyli po prostu dronom. Znajdziecie tu omówienia obowiązujących przepisów o informacje o zmianach w prawie. Tyle, że taką wiedzę można znaleźć na co najmniej kilku innych portalach.

Mój blog wyróżnia się tym, że przeczytacie dużo o praktycznym zastosowaniu przepisów, będę wyjaśniał dlaczego regulacje są takie, jakie są. Tutaj dowiecie się, na czym polega odpowiedzialność operatora drona i jak ją ograniczyć. Jak w praktyce przejść krok po kroku procedurę uzyskania pozwolenia na zarabianie dronami. To właśnie różni bezzalogowe.com od innych stron i blogów o podobnej tematyce.

Kilka miesięcy temu rozpocząłem prowadzenie bloga o prawie lotniczym, ale szybko doszedłem do wniosku, że drony trzeba z niego wydzielić. Latajlegalnie okazał się świetnym pomysłem i cieszy się dużym zainteresowaniem. Ale zainteresowania pilotów i właścicieli lotnisk są inne niż operatorów dronów. Poza tym, słyszałem trafne spostrzeżenie:

Drony to nie lotnictwo. Drony to przemysł IT z elementami lotnictwa. Im szybciej to zrozumiemy, tym szybciej będziemy w stanie rozwinąć całą dziedzinę„.

To prawda, tyle że korzystanie z bezzałogowców musi być zgodne z prawem lotniczym. I tego się będę trzymał.

Zapraszam, Mikołaj Doskocz

Reklamy